o projekcie

Projekt narodził się z mojego doświadczenia zdobytego podczas pracy w prywatnych szkołach językowych. Zauważyłem mnóstwo luk i problemów ze współczesną nauką języka angielskiego, zarówno w nauce General English, jak i przygotowaniu do certyfikatów Cambridge.

1) Chaos. Brakowało jasno określonego celu i systematycznego planu. 

2) Mów za wszelką cenę. Nacisk na przełamywanie bariery językowej kosztem jakości prowadził do tworzenia i utrwalania błędów językowych. Brakowało kursów, które skupiałyby się na poprawnej składni, naturalności i stylu.

3) Nie ma korekty, nie ma progresu. Szczególnie częste przy kursach z native speakerami. To prowadziło do powstawania błędnych przekonań, że ważne jest jedynie „mówienie”. Nie ma progresu bez regularnej korekty błędów, które popełniasz. 

4) Ma być tak, bo tak. Jeśli błędy były korygowane, często brakowało wyjaśnienia, dlaczego coś jest błędem. Powtarzasz błędy, bo nikt Ci ich nie wytłumaczył. 

5) Kolejna odbębniona godzina lekcyjna. Uczniowie w wielkich szkołach językowych są tylko numerami w statystykach. Potężne firmy mogą sobie pozwolić na niską jakość usługi, bo i tak zawsze trafi do nich kolejny klient.

6) Problem zajęć grupowych. Są tańsze, ale i mniej efektywne. Trudno dostosować lekcje do potrzeb kilku osób jednocześnie, gdy każdy z uczniów ma różne trudności, wątpliwości, nawyki językowe i cele. 

W mojej szkole postawiłem na zupełnie inne podejście. Planuję, stawiam na jakość, skupiam się na mowie i zajmuję się kompleksową naprawą języka pod względem stylistycznym. Nie wybieraj kolejnego korepetytora z listy ani wielkiej szkoły językowej.

Postaw na ekskluzywną usługę, szytą na Twoją miarę.